Co to jest tablet? Do czego służy to urządzenie? W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej? Odkąd na rynek weszły tablety, pewnie każdy z nas chociaż raz zadał sobie takie pytania.

 

Tablet PC jest to mniejsza wersja laptopa bez klawiatury, lecz z dotykowym ekranem. Tych tabletów nie należy mylić z urządzeniami, które już od dawna są na rynku i wykorzystują je graficy. Dzięki takiej zabawce jesteśmy wstanie przeczytać e-gazetę, e-książkę, posurfować po internecie, bądź pooglądać film. Tablety stają się coraz bardziej popularne wśród polskiego społeczeństwa. Z pewnością każdy szanujący się gadżeciarz już takowy posiada, lecz niektórzy do pewnych rzeczy muszą się przyzwyczaić. Te urządzenia są świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują mieć dostęp do internetu w każdej chwili np. jest to idealne rozwiązanie dla studentów na uczelni. Dzięki wytrzymałej baterii, można korzystać z tabletu przez średnio 10 godzin. Laptopy bądź netbooki nie dają nam takiej możliwości, ich bateria szybko się wyczerpuje. Oprócz tego plusem tej zabawki jest to, że dobrze się ją obsługuje na kolanach, a tablety mające 7 cali świetnie leżą w ręce. Warto sobie zadać pytanie: Czy tablet jest mi potrzebny? Z pewnością ułatwia on życie, zawsze jest pod ręką, może służyć do zabawy, rozrywki lub pracy. Jeżeli szukacie jakiegoś dobrego i taniego sprzętu to dobrze trafiliście. Zaprezentuje Wam klika ciekawych alternatyw dla trendsetterów i gadżeciarzy.

 

Pierwszą propozycją jest tablet marki Kruger&Matz model KM0793. Jest on wyposażony w:

- ekran 7 calowy, o rozdzielczości 1024x600 (ekran IPS)

- system Android 4.1 Jelly Bean

- dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 Cortex-A9

- czterordzeniowy układ graficzny Mali-400

-  8GB pamięć wewnętrzną

Kosztuje on w granicach 400zł. Jest to dobry produkt dla osoby, która pierwszy raz będzie miała styczność z tabletem jak i dla osoby bardziej wymagającej, która już miała styczność z takim urządzeniem.

Drugą propozycją jest tablet również marki Kruger&Matz, model KM0970. Parametry tego tabletu:

- procesor: Rockchip 2918 cortex A8: 1GHz

- System operacyjny: Android 4.0

- pamięć RAM: 1GB DDR3

- pamięć wewnętrzna: 8GB

- ekran  9,7 cali, o rozdzielczości 1024×768

- czytnik kart Micro SD

- bateria 4000mAh

Jest to ciekawa propozycja tabletu na rynku sprzętu elektronicznego. Urządzenie nadaje się do pracy, rozrywki w domu lub podróży. Kosztuje około 800zł, lecz warto zastanowić się nad jego kupnem.

 

Trzecią propozycją jest tablet Samsung Galaxy Tab 2. Jest on wyposażony w:

- wyświetlacz 7 cali, o rozdzielczości 600x1024

- procesor 2-rdzeniowy 1GHz / 1GB RAM

- system operacyjny Android 4.0

- pamięć - 16 lub 32 GB

- czytnik kart microSD

- bateria 4000mAh

Kosztuje około 1200zł, jednak jego pozytywną stroną jest to, że spełnia on funkcje i telefonu (można dzwonić) i tabletu.

 

Mam nadzieję, że dzięki mojemu artykułowi teraz jesteście bardziej obeznani w tematyce tabletów i pomogłam Wam przy pierwszym, choć nie tylko, wyborze takiego urządzenia jakim jest tablet. Pamiętajcie – tańsze nie znaczy, że jest gorsze!